I když se na to motoristé snaží nemyslet, autonehoda se může stát každému, ať už vlastní či cizí vinou. Víte co v takovém případě dělat?

Postup při autonehodě

Pokud se vám stane autonehoda, je vhodné postupovat následujícím způsobem. Nejdříve zastavíte vozidlo a zabezpečíte

Autonehoda

Autonehoda

místo nehody tak, abyste na místo nehody upozornili ostatní. Pokud je někdo zraněný, přivolejte urychleně lékařskou pomoc, popřípadě také policii (pokud se nedohodnete na vině, je-li někdo zraněn nebo dojde-li k vyšší finanční škodě) či hasičský záchranný sbor.

Je-li přítomná autonehodě policie, budete podepisovat protokol. Podepište ho však jen v případě, že s jeho zněním souhlasíte.

Auta je možné odstranit pro obnovení provozu pouze v případě, že je nehoda nahlášená policii a ta místo nehody označila, či v případě, že se dohodnete s dalšími účastníky.

S účastníky nehody sepište záznam o dopravní nehodě. Existují na to formuláře, ale pokud je nemáte u sebe, můžete to sepsat na libovolný papír. Dejte si však pozor, ať zapíšete vše, co je třeba. Záznam musí obsahovat popis času a místa nehody, příčiny, průběh a následky, identifikaci účastníků nehod a zúčastněných vozidel. Je to důležité pro pojišťovnu.

Na pojišťovnu nehodu ohlašuje ta strana, která ji způsobila. Musí tak učinit bez zbytečného odkladu.

Odtah auta

Pokud zůstane vaše auto nepojízdné, je nutné vyřešit jeho odtah. V tom vám pomůže odtahová služba.

Odtahové služby mají různý rozsah činností. Vyberte si v rámci povinného ručení či havarijního pojištění asistenční služby, které by se vám mohly hodit. Vhodné je oslovit takovou, která zajišťuje odtahy vozidel v rámci ČR a EU nonstop, zajistí kompletní servis vašeho vozidla a ještě vám případně půjčí auto na dobu, kdy to vaše je nepojízdné. Sháníte-li autopůjčovnu Třebíč a zároveň chcete zajistit kvalitní odtahové služby a asistenci vozidel, obraťte se na odtahovou službu Auto Lukášek.