Jedna z možností, jak v této době snížit náklady na vzdělávání zaměstnanců, je možnost školit své pracovníky on-line. Ano, internet přináší mnoho výhod a jednou z nich je právě on-line vzdělávání. Nejenže je školení přes internet mnohem levnější, ale absolvování on-line kurzu může být také jednodušší pro vaše zaměstnance.

Ušetřete náklady

Povinná zákonná školení patří mezi ty, kterým se zaměstnanci zkrátka nevyhnou. Právě zákonné kurzy však můžete zkusit uspořádat elektronicky. Jedním ze zákonných školení, která do povinné kategorie spadají, je například známé školení řidičů vozidel do 3,5 tun, tedy školení řidičů referentů nebo školení bezpečnosti práce. Oproti klasickému prezenčnímu školení, které zabere více času a nákladů na lektora, ušetříte s on-line kurzy až 70 % financí, jež byste normálně byli nuceni investovat.

Je školení přes internet platné?

Ano, on-line kurzy jsou v dnešní době naprosto rovny kurzům klasickým. Školením tak mohou zaměstnanci projít v klidu u svého počítače. Povinný kurz může pracovník absolvovat kdykoliv a v kdekoliv, což je výhoda i pro ty, kteří například pracují z domova a využívají moderní home office, nebo se naopak pohybují v terénu a rádi by se proškolili v čase, který jim bude vyhovovat.

Výhody kurzů on-line

Jednou z největších výhod školení přes internet je jejich rychlé zrealizování – již do druhého dne mohou začít zaměstnanci se vzděláváním. Příkladem může být právě třeba školení řidičů referentů – získáte přístupy ke kurzu a k testu a nakonec certifikát o úspěšné absolvenci kurzu. V případě nutnosti můžete doobjednat kurz pro další zaměstnance. Certifikát získá řidič po úšpěšném složení testu, ale pokud by neuspěl, nic se neděje. Test může absolvovat znovu.

Školení řidičů

Jděte s dobou

Výzkumy prokázaly, že zaměstnanci vítají on-line komunikaci a také elektronická proškolení, ať už povinná či nepovinná. To, zda budete investovat také do nepovinných kurzů, závisí čistě na vás. Usnadněte svým zaměstnancům jejich vzdělávání.