Motor je nejdůležitější součástí každého vozu. A právě jeho výkon je v mnoha situacích zcela klíčový. Vyšší výkon motoru nám totiž umožňuje rychlejší reakci, a tím také zajišťuje vyšší bezpečnost na silnici. V posledních letech je velice oblíbenou možností zvýšení výkonu motoru chiptuning. Jaké přináší výhody? A na co byste si měli dávat pozor?

Chiptuning je v dnešní době velice rozšířený. Jedná se o úpravu softwaru v řídící jednotce, díky které dojde ke zvýšení výkonu motoru. Majitelé vozů tuto službu vyhledávají hned z několika důvodů. Velmi často je chiptuning prováděn pro zábavu. Ve skutečnosti je ale důležitý také z bezpečnostního hlediska. Díky vyššímu výkonu motoru totiž řidiči mohou rychleji reagovat v krizových situacích.

Výhody chiptuningu

Pokud si objednáte chiptuning u seriózní společnosti, výkon motoru bude nejdříve změřen a původní nastavení bude zálohováno, aby bylo možné vrátit hodnoty do továrního nastavení. Chiptuning probíhá bez jakéhokoliv mechanického zásahu do vozidla. Kvalitní chiptuning zvýší výkon vašeho motoru a zároveň sníží jeho spotřebu.

Na co si dávat pozor?

Spousta majitelů vozů chiptuningu nevěří a bojí se poškození motoru. Ve skutečnosti je ale chiptuning zcela bezpečný. Je však třeba zvolit kvalitní společnost, která již má s chiptuningem zkušenosti. Ideálně zvolte firmu, se kterou již mají dobré zkušenosti vaši známí. Po firmě dále požadujte měření výkonu motoru s tím, že dostanete informace o naměřených hodnotách před a po provedení chiptuningu.

Chiptuning

Profichip s.r.o.

Velice uznávanou společností poskytující službu chiptuningu v ČR je firma Profichip s.r.o. Při chiptuningu je používána špičková technologie, díky které společnost poskytuje doživotní záruku na veškeré softwarové úpravy. Samozřejmostí je také provedení diagnostiky řídící motorové jednotky i záloha originálního softwaru. Firma nabízí chiptuning v Praze, v Brně a v Ostravě. Více informací naleznete na www.profi-chiptuning.cz