Pokud nemáte dost financí na to, abyste si pořídili zbrusu nové auto, nemusíte příliš zoufat. I v České republice se dají sehnat velmi slušné ojeté vozy. Koupit je dokonce můžete i velice výhodně. Je jen nutné vědět, jak na to. Skvělou možností, jak koupit auto v dobrém stavu za poměrně nízkou cenu je, vsadit na nákup zabavených automobilů. Jak tento způsob nákupu ojetých automobilů funguje a na co vše byste si měli dát při tomto obchodu pozor? Poradíme vám…

Kde koupit?

Zabavené automobily

Zabavené automobily

Pokud se rozhodnete koupit ojeté auto, vyplatí se vám, pokud se neomezíte jen na autobazary. Ano, i zde se dají sehnat ojetiny za poměrně rozumnou cenu. Můžete na tom být ale ještě lépe. Koupit můžete například vůz, který byl zabaven při exekuci. V tomto případě se vyplatí, pokud budete sledovat oficiální internetové stránky exekutorských dražeb. Do těch je můžete poměrně snadno přihlásit a dostat se do aukce. Další zajímavou možností je, koupit auto na zabavený leasing. Jsou to taková auta, která byla zabavena jejich majitelům, protože nebyli schopni splácet. Ve většině případů se proto jedná o poměrně nové vozy v dobrém stavu. Nabízí je většinou i samotné leasingové společnosti. V tomto případě je nutné rychle jednat, protože tato auta jdou na dračku.

Pozor na převod

Ještě než auto koupíte, dejte si obrovský pozor, jestli je osoba, od které kupujete, skutečně jeho majitelem a či na vlastnictví auta nejsou nějaké závazky. Dobře zkontrolujte jeho stav – nejlepší je, pokud si auto necháte prohlédnout od odborníka. Nezapomínejte na to, že převod auta na nového majitele není zrovna jednoduchý. Připravte si proto všechny doklady, abyste nemuseli na úřad chodit vícekrát. Na internetových stránkách úřadů se dozvíte, jak přepsat ojeté auto a co vše budete k převodu potřebovat.

Jak koupit nejvýhodněji?

Pokud chcete zabavené auto koupit opravdu výhodně, musíte nabídku pravidelně sledovat. Nejlepší je, pokud se tomu budete věnovat každý den. Nabídka je totiž omezená a poptávka opravdu veliká.