Každý, kdo potřebuje pravidelně převážet náklad z jednoho místa na druhé, se dříve nebo později ocitne v situaci, kdy se v nejméně vhodnou chvíli porouchá dodávka. I my si to vyzkoušeli na vlastní kůži.

Když už máme dodávku… proč nezkusit prodávat i jinak?

Jsme malá rodinná firma, která vyrábí šperky a oděvní doplňky. Ty jsme dlouho prodávali hlavně přes internet. Před několika lety jsme ale v bazaru zakoupili zachovalou dodávku, která nám měla usnadnit dopravu materiálu. A abychom ji plně využili, rozhodli jsme se vyzkoušet stánkový prodej na několika hudebních festivalech.

Hurá, vyšlo to! Jsme v jednom kole

Nový obchodní model se osvědčil a postupně jsme naši působnost rozšiřovali. Seznam akcí poměrně rychle narůstal. Loňské léto jsme na festivalech, městských slavnostech a řemeslných trzích již prodávali víkend co víkend.

Za nás na některých akcích zaskočili brigádníci a my si užili zasloužené volno. Ale naše dodávka byla plně vytížená. A jelikož je i přes nový lak a pravidelnou údržbu starší dáma, jednoho dne bez předchozího varování zkolabovala.

Každou poruchu vozu nelze opravit včas

V servisu nás informovali, že oprava našeho vozu pravděpodobně potrvá týden nebo dva, jelikož je nutné objednat náhradní díly. Tolik času jsme ale neměli, místa na akcích již byla závazně zamluvena. Situaci jsme tedy museli co nejrychleji vyřešit.

Fiat Ducato Maxi LONG 4m

Jak snadno a rychle sehnat spolehlivý náhradní vůz?

Půjčovna dodávek Zlín nám připravila čistý a dobře servisovaný vůz, se kterým jsme vše zvládli. A jelikož jsme byli spokojeni, využíváme jejich služby, kdykoli se nám naskytne možnost jet se stánkem během jednoho víkendu na dvě akce. Příležitostně se obracíme i na dodávky Brno a dodávky Olomouc. A pro kolegu, který bydlí na samém severu Moravy, se ideálním řešením stala půjčovna dodávek Ostrava.