Víte, co znamená skutečně bezstarostná jízda? Dokonalým synonymem pro ni je motorka Indian Springfield Dark Horse s postranním vozíkem, který vám umožní kdykoliv si na cestách připravit jídlo – a ne jen tak ledajaké, dokonce rovnou grilované maso.

Motorky s postranním vozíkem neboli sajdkárou byly standardem spíš v minulosti. Dnes se na ně specializuje hlavně značka Ural s modely jako Air Limited Edition nebo Transsib. U těch ovšem postranní vozík slouží k standardní přepravě dalšího pasažéra. V severoamerickém Portlandu vzniklo něco mnohem unikátnějšího, co ocení zejména milovníci barbecue.

Sajdkára

Motorka s vestavěným grilem na pelety

Severoamerický obchod s motocykly See See Motorcycles se rozhodl, že koncept motorky se sajdkárou využije praktičtěji. Zkombinoval motorku Indian Springfield Dark Horse s grilem Traeger Ironwood 885 a výsledkem je pojízdná kuchyně.

Gril funguje na 100% dřevěné pelety, takže nevýhodou je, že pokud chcete mít možnost jíst opravdu kdekoliv, musíte s sebou kromě masa vozit také pelety. Gril ovšem kromě klasického barbecue zvládá i uzení, dušení, zapékání a pečení.

Pojízdných kuchyní existuje více

Nutno podotknout, že několik podobných nápadů se objevilo již dříve. Z vozidel schopných vaření můžeme jmenovat například vyzdvižený truck Nissan Titan nazývaný Smokin‘ Titan, který rovněž umožňoval grilování. Dále pak například Mazdu Miata předělanou na RodoPot, tedy na jídelní vůz, který umožňuje připravit sladké brambory. Motorka Indian Springfield Dark Horse s vestavěným grilem je ovšem nejmenším takovým počinem.

Ve světě motorek vás čeká spousta zajímavostí

Chcete vědět, co dalšího šíleného ještě milovníci motorek po celém světě vymýšlí? Zkuste občas otevřít motoristický magazín Motocars.cz a nahlédnout do kategorie motorky. Tento automobilový magazín informuje o spoustě takových zajímavostí a přináší i praktické rady.

Motorka