K přepravě zásilek a předmětů běžných rozměrů se dají využít klasická osobní a užitková vozidla. Jenže co dělat, pokud je zrovna zapotřebí přepravit z bodu A do bodu B nějaký extrémně těžký a objemný náklad? Řešení je jasné. Musíte si na pomoc zavolat specialisty, kteří disponují potřebnou technikou.

Když nestačí auto či dodávka

Nadrozměrná doprava je specifickým oborem, v jehož rámci se běžně přepravují kupříkladu zemědělské stroje a dalších technika, stavební materiály a mnoho dalších předmětů, které zkrátka nemůžete naložit do běžné dodávky. Nadrozměrná přeprava je výjimečná i v tom, že je často nutné mít povolení, protože může omezit dopravu v místech, kde se pohybuje. Stačí si představit, kolik místa na komunikaci zabere tahač, který má na návěsu kupříkladu dvacet metrů dlouhé potrubí. Při normálním provozu by nastal totální chaos.

Velký náklad

Český přepravce nadměrných zásilek

Přeprava nadrozměrných nákladů je tudíž natolik speciální, že se neobejdete bez pomoci profesionálů. V tuzemsku se touto činností zabývá společnost Easy Logistics, s.r.o., pro niž je nadměrná přeprava hlavní náplní.

A protože je přeprava těžkých nákladů velmi složitá, je nutné mít k dispozici kvalitní vozový park a také personál. Zmíněná firma využívá zkušených řidičů i dalších zaměstnanců, pro něž je přeprava těžkých zásilek každodenním chlebem, takže si dokážou poradit i s nenadálými situacemi, které tento způsob dopravy skýtá.

Desítky tun se naloží na jediný návěs

Přeprava nadrozměrných zásilek se může týkat předmětů, které mají hmotnost klidně i několik desítek tun. Firma Easy Logistics disponuje návěsy, jež dokážou uvézt náklad až do hmotnosti neuvěřitelných 53 tun. Dopravu provádí nejen v rámci České republiky, je schopna zajistit převoz těžkého nákladu prakticky kamkoliv po Evropě.