Mít autolakovnu je srdcovou záležitostí téměř každého opravdového muže. „Je to dřina, ale stojí za to,“ jistě potvrdí každý hrdý majitel autolakovny. Ten také bez zaváhání definuje základní vybavení autolakovny. Je-li něco, bez čeho se žádná autolakovna neobejde, rozhodně jde o lakovací kabinu.

Aby práce odsýpala…

Lakovací kabiny jsou určené pro nejrůznější úpravy povrchů. Dochází zde k nanášení, stříkání i vysoušení barvy. Jsou sestaveny tak, aby tyto činnosti proběhly co nejefektivněji, nejproduktivněji, s maximálními výsledky a především bezpečně.

Lakovací kabiny splňují nejnáročnější kritéria na výměnu vzduchu, která je při lakování nezbytná. Proto jde o klíčové vybavení autolakovny, ve kterém hraje nezastupitelnou roli generátor pro filtraci odsávaného vzduchu a vhánění vzduchu čerstvého. Odsávací výkon se odvíjí primárně od velikosti lakovací kabiny, potažmo používané technologie a frekvence provozu.

Chybět samozřejmě nemůže ani tepelný zdroj pro optimální sušení, ale ani ochlazování.

Lakovací kabina

Jen si na lakování posviťte!

Pokud mají lakovací kabiny opravdu sloužit pro co nejefektivnější lakování a úpravy povrchů, neobejdou se bez vhodného osvětlení. Bývá umístěno hned v několika řadách a různých barevných spektrech. Vždy jde o speciální svítidla vhodná do prostředí s nebezpečím výbuchu, kterým lakovací kabina je.

Klasická zářivková svítidla jsou do lakovacích kabin nevhodná. Každý zodpovědný výrobce a dodavatel vybavení autolakoven a zařízení pro úpravu povrchů, jako jsou lakovací kabiny, míchací boxy, odsávací stěny, vstupní a výstupní agregáty, přípravná pracoviště aj., s bezpečnostními požadavky a standardy samozřejmě počítá. Počítáte s nimi i vy?

Spolehněte se na profesionály

Kompletní vybavení autolakoven vám nabízí firma NAVER s.r.o. Specializuje se na technologická zařízení pro autolakovny a průmyslové provozy. Spolehnout se můžete nejenom na prvotřídní produkty, ale také na dokonalou podporu v oblasti přípravy a tvorby projektu. Pomocnou ruku vám dodá i při vyřizování potřebných administrativních záležitostí.