Pokud máte auto, motorku, dodávku či jiné motorové vozidlo, musíte pro něj mít sjednáno povinné ručení. Když ne a zjistí to Policie ČR při kontrole, hrozí pokuta v řádu několik tisíc korun. Jestli se pak stanete viníkem nehody, vyšplhá se sankce i na několik desítek tisíc. Pojistka ani pro vás nebude představovat vysoký výdaj, když se naučíte si správně vybrat. Návod je právě v tomto článku.

Srovnání a nejvýhodnější nejnižší cena

Při sjednání pojistky je důležité vědět, že ta úplně nejnižší cena rozhodně nemusí být ta nejvýhodnější. Sice budete platit úplné minimum, ovšem budete mít i minimální krytí, tj. budete si platit za nízké pojistné limity. Pokud způsobíte vážnou nehodu, při níž dojde ke škodám na zdraví i na majetku, mohou jít škody i do mnoha milionů korun. S nízkými limity je to problém, protože by nemusely stačit a vy budete muset část škody uhradit z vlastních zdrojů. Cenu ovlivňují i další faktory, jako jsou stáří vozu, typ vozu, počet vámi získaných let bez nehod a další.

Porovnání se vyplatí – hotovo je do 20 sekund

Na úplném začátku se vám proto vyplatí udělat povinné ručení srovnání. Jedině skrze něj zjistíte, jak moc se liší nabídky u jednotlivých pojišťoven, a na základě toho si vyberete tu nejlepší. Abyste se s tím nemuseli trápit, navštivte top-pojisteni.cz, srovnání zde mají hotové za cca 20 vteřin. Služba je na trhu více než 13 let a úspěšně obsloužila téměř 400 000 klientů. Funguje zde také povinné ručení kalkulačka, takže ihned vidíte, kolik budete platit. Může to být třeba i povinné ručení od 2,7 Kč na den.

Povinné ručení chrání před hrazením obrovských částek

Na co si dát pozor?

Při výběru se nezaměřujte jen na cenu. Velkou roli hrají limity pojistného plnění. Je to maximální částka, kterou za vás pojišťovna v případě škody zaplatí. Ve hře jsou také různé bonusy, někdy povinné ručení zahrnuje i bonusy, jako jsou pojištění střetu se zvěří, pojištění čelního skla a další. Za stejnou cenu tak získáte „více muziky“, což je velká výhoda. Před uzavřením pojistky je také dobré si zjistit ohlasy na danou pojišťovnu, projděte si online diskuze. Uděláte si tak snadno obrázek, jak daná instituce ke svým klientům přistupuje.