Opel Corsa je v podstatě klasické supermini, které tohoto německého výrobce výrazně proslavilo. Nejedná se sice o úplně nejúspěšnější model v historii této značky, ale na druhou stranu už je na trhu od roku 1982 a stále se prodává, což je dobrý úspěch. Hned na úvod je dobré zmínit, že klasický model Opel Corsa převzaly i další automobilky, a pokud tak dnes uvidíte třeba Vauxhall Nova, Holden Barina nebo Chevrolet Chevy, je to vždy Opel Corsa, který je akorát uzpůsoben pro jiné trhy. Poměrně zajímavý model prodeje, který je také doplněn o zvláštní fakt, že Opel Corsa sice slaví celosvětovou popularitu a je vyráběn téměř v každé zemi, která má něco společného s tímto průmyslem, ale na druhou stranu nikdy nebyl prodáván v Severní Americe.

Opel Corsa A a B

Opel Corsa si rozhodně názvy svých modelových úprav nekomplikuje, a tak prvním, co se objevilo na trhu v již zmíněném roce 1982, byl Opel Corsa A. Měl klasický „krabicový“ design a v prodeji nahradil Opel Kadett C. Jednalo se o třídveřový hatchback, který měl náhon vpředu a právě Opel Corsa A zaútočil na britský trh jako Vauxhall Nova a nutno dodat, že s velkým úspěchem. Nejsilnějším motorem, kterým byl kdy vybaven, byl 1.6l benzín, který ho dokázal hnát až rychlostí 186 km/h.
V roce 1993 byla ale jeho výroba zastavena a přišel Opel Corsa B, který se v prodeji držel až do začátku nového tisíciletí. Stejně jako jeho předchůdce byl vyráběn především ve Španělsku a Opel Corsa B rozšířil svojí působnost z Británie i do Austrálie a prakticky nahradil v prodeji Suzuki Swift. Velkou výhrou pro něj byl populární motor 1.5 TDi, který byl vcelku výkonný a hlavně ekonomický, což je u malých hatchbacků vždy velké plus. Opel Corsa B se poměrně proslavil ve světě, nicméně v Evropě mu byly ohromnou konkurencí modely Škoda Fabia, Peugeot 206 a Fiat Punto.

Současný Opel Corsa

Po Opel Corsa B logicky musela následovat varianta C, nicméně o té nemá význam dlouze mluvit, protože prodávána byla především po světě a v Evropě se výrazně neuchytila. Na druhou stranu Latinská Amerika jí miluje, nicméně její výroba byla ukončena v roce 2006, kdy se objevil Opel Corsa D, který se prodává i dnes. Je k dispozici jak ve třídveřové, tak pětidvéřové verzi a v podstatě jeho hlavní konkurencí je dnes pouze Fiat Grande Punto. Co se týče motorů, na počátku roku 2010 přišel Opel Corsa s úplně novými motory, které vyhovují současným ekologickým standardům, a tak u těch benzinových dnes dostanete modely od 1.0l (64 koní) až po 1.6l Turbo s 189 koňmi – velký rozptyl, ale zároveň výhoda v podobě možnosti volby. Pokud upřednostňujete diesely, k dispozici jsou dvě varianty 1.3l s výkonem 74 respektive 89 koní a ta nejsilnější 1.7 CDTI se 128 koňmi. Od roku 2007 nabízí Opel Corsa už i hybridní motor.