Jedete na dovolenou autem? Vybavte se na cestu tak, aby byla vaše cesta bezpečná a pohodlná. Zavazadla odvezou střešní boxy, kola pro celou rodinu nosiče kol. A jaké existují další autodoplňky?

Kolo do auta nepatří, pořiďte si vhodné nosiče kol

Chystáte se vyjet s rodinou na kola? Tak to se rozhodně podívejte na nosiče kol. Vozit kola v autě je nebezpečné. Nejenže zaberou velké množství místa a mohou se poškodit, ale v případě nehody by byla velice nebezpečná. Kola patří na nosiče, které lze umístit na několik míst – na střechu, na páté dveře a na tažné. Podle toho se i jmenují.

Nosiče kol na střechu jsou nejvíce používané, avšak mají i jednu nevýhodu. Pokud vezete na střeše další věci, pro čtyřčlennou rodinu už nejsou vhodnými. Na střechu se čtyři kola spolu s dalším nákladem nevejdou. V případě, že máte na automobilu tažné zařízení, lze si pořídit nosič kol na tažné zařízení. Kupují se pro různý počet kol. Speciální nosiče existují třeba pro motocykly nebo elektrokola. Pokud tažné nemáte, existuje ještě jedno řešení – nosič kol na zadní dveře. Ten je ale specifický pro každé auto, dokonce každý model.

Vešel by se vám v autě ještě jeden kufr? Nesnívejte a podívejte se na střešní boxy

Střešní boxy neboli rakve jsou perfektním pomocníkem dovolenkářů a výletníků. Nemusíte z výletu vyškrtnou babičku a dědu, aby se vám do auta vešly kufry. Stačí si pořídit střešní box. Prodává se jako letní a zimní na lyže, který je kvůli lyžím delší, ale bez problému do něj naložíte i zavazadla na letní výlet či dovolenou. Boxy mají aerodynamický tvar, aby nezvyšovaly spotřebu paliva a nezhoršovaly jízdní vlastnosti automobilu. Bývají jednostranně otevíratelné, nebo oboustranné s centrálním zámkem. Každý box lze bezpečně uzavřít, aby byl chráněn před vykradením, když se vzdálíte na déle od zavazadly naloženého automobilu.

Střešní box -fotografie

Autodoplňky pro bezpečnou i pohodlnou jízdu

Nezapomeňte si před odjezdem na dovolenou dokoupit potřebné autodoplňky pro bezpečnou, ale i pohodlnou jízdu. Náhradní autožárovky, povinnou výbavu, bezpečnostní prvky, veškeré provozní kapaliny apod. Velký sortiment autodoplňků nabízí e-shop firmy Filson.