Stabilitu a dobrou ovladatelnost stavebních strojů i nákladních vozů zaručuje nejen spolehlivá konstrukce, ale také vhodně vybrané pneumatiky. Jejich výběr není radno podcenit a také se nevyplatí na nich přehnaně šetřit. V opačném případě může být ohrožena bezpečnost a náklady na provoz daného vozidla se zvýší.

Dlouhá životnost, odolnost proti průrazům a opotřebení a také dobrá stabilita. To jsou ta nejdůležitější kritéria pro výběr pneumatik na nákladní vozy. I pro pneumatiky na stavební stroje platí obdobné požadavky.

Odolnost a vysoká stabilita: pneumatiky na stavební stroje

Práce v náročném terénu klade velké nároky nejen na konstrukci stavebních strojů, ale důležitá je také odolnost pneumatik. Nezáleží na tom, zda se jedná o bagr, nakladač, nebo smykem řízený stroj. Pneumatiky na stavební stroje se vybírají na základě šířky, profilu, ráfku nebo dezénu.

Bagr

Variabilita a přizpůsobivost: pneumatiky na nákladní vozy

Na rozdíl od osobních automobilů se v případě nákladních vozů pneumatiky nevybírají s ohledem na roční období, neboť v zimním období není nutné používat speciální kola. Mnohem důležitějším parametrem jsou plánované trasy nákladního vozidla. Jistou roli hraje také umístění pneumatik v rámci nákladního vozidla, neboť se liší pneumatiky pro přední výpravu, pneumatiky záběrové a pneumatiky určené pro návěs.

Jedno však mají pneumatiky na nákladní vozy a pro osobní automobily společné. Vhodný výběr pneumatiky má zásadní vliv na finanční nákladnost a samozřejmě také na bezpečnost provozu.

Široký sortiment pneumatik určených pro nákladní vozy i stavební stroje nabízí společnost Nekvinda – Zemědělská technika, a. s. Na jejích stránkách naleznete například pneumatiky značek BF Goodrich, Firestone, Kleber, Kormoran, Michelin, Mitas, Nikian a mnoha jiných.