Vyšší výkon motoru je snem snad každého majitele vozidla. Proto čím dál více lidí využívá možnosti zvýšení výkonu motoru bez jakéhokoli zásahu do jeho konstrukce. Oblíbený chiptuning přináší však i výhodu v podobě snížené spotřeby paliva. Co všechno tento typ úpravy zahrnuje a na co je třeba dát si pozor?

Bojíte se, že po zvýšení výkonu motoru se zvýší vaše výdaje za palivo? Vaše obavy jsou naprosto zbytečné! V mnoha případech celková úspora paliva činí až 15 procent. Není nutno obávat se ani toho, že při chiptuningu dojde k poškození některé součásti motoru. To je možné díky přehrání dat v řídicí jednotce motoru, nebo také v jednotce automatické převodovky. Výsledkem je tak vozidlo výkonnější až o 30 procent, ovšem paradoxně s nižší spotřebou.

Úkony související se zvýšením výkonu

Solidní chiptuningové firmy provádějí před i po samotném zvýšení úkonu diagnostiku řídicí jednotky. Díky tomu má majitel vozidla jistotu, že chiptuning byl proveden správně, a také přesně ví, jakou má nyní jeho vozidlo výkon. Důležitým krokem je rovněž měření emisí na základě dynamického testu. Tento test majitele vozidla ujistí, že ani po zvýšení výkonu emise nepřesahují dané limity. Samozřejmostí by měla být také záruka na provedené softwarové úpravy, případně i na konstrukční zásahy do vozidla. Majitel vozidla by měl rovněž obdržet zálohu původního softwaru na CD, aby mohl v budoucnu řídicí jednotku vrátit do původního stavu, pokud to bude potřeba.

chiptuning

Hledání chiptuningové firmy

Kde je možné chiptuning podstoupit? Síť chiptuningových center se velmi rychle rozrůstá. Proto jistě nebudete mít problém najít poskytovatele chiptuningu v Kladně a okolí Prahy. Ve středních Čechách a v okolí Kladna chiptuning nabízí řada firem. Jak si však mezi nimi vybrat? Dobrým kritériem pro výběr seriózní a spolehlivé chiptuningové společnosti je bezesporu rozsah dalších služeb, které by měly proces zvýšení výkonu motoru doprovázet.